Naprawa

Elektronika w maszynach przemysłowych pracuje w trudnych warunkach. Narażona jest na znaczne wahania temperatury, wilgoć, drgania a nawet przenikające w głąb obudowy oleje lub paliwa. Większość usterek wynika z pojawienia się tych czynników. Niejednokrotnie jednak usterki wynikają też z winy samego producenta, źle zaprojektowane odprowadzenie ciepła, słabej jakości komponenty czy niedoszacowanie parametrów w jakich będzie pracował dany moduł. To wszystko sprowadza się do momentu awarii.

Gdy zawiedzie elektronika w maszynie, stajemy przed wyborem – kupno drugiego modułu, czy naprawa. Oficjalny serwis będzie oferował wymianę modułu na nowy co będzie wiązało się z sporymi nakładami finansowymi i często długim czasem wyłączenia maszyny z użytkowania. Czasami sama wymiana modułu nie rozwiąże problemu którego przyczyna może leżeć po stronie oprogramowania, konfliktu z innym sterownikiem względnie usterki instalacji. Czy istnieją alternatywy ?

Pierwszym i najczęściej stosowanym sposobem na rozwiązanie problemu awarii jest naprawa sterownika. W naszym portfolio znajduje się kilkaset skutecznie usuniętych awarii, wiele z nich ma identyczne podłoże spowodowane czynnikami opisanymi wyżej. Drugim sposobem poradzenia sobie z awarią będzie zaadoptowanie używanego sterownika o czym szerzej piszemy w dziale programowanie. Aby skorzystać z naszych usług w pierwszej kolejności zalecamy kontakt telefoniczny lub e-mail następnie w zależności od otrzymanych informacji i uzgodnienia wolnego terminu przeprowadzimy diagnostykę uszkodzonego modułu, może być ona wykonana na naszym warsztacie stacjonarnym - koszt takiej usługi wynosi 290zł netto. Jeśli będzie potrzeba przeprowadzenia usługi diagnostycznej w terenie wtedy koszt usługi to 2700zł netto plus koszty dojazdu. Po wykonaniu diagnostyki zostanie sporządzona wycena po akceptacji której nastąpi naprawa. Koszty naprawy zaczynają się od 2000zł netto (bez względu na typ usterki).